fbpx 5 rzeczy, za które pracownicy kochają swoje biuro | Szkolenia i kursy on-line

Jesteś tutaj

5 rzeczy, za które pracownicy kochają swoje biuro

Małgorzata Michalczyk

Czy to w ogóle możliwe, aby pracownicy pokochali swoje biuro? Otóż każdy pracodawca może mieć na to znaczący wpływ. Jak to zrobić? Okazuje się, że najprostsze i najbardziej oczywiste rozwiązania są zawsze najlepsze. I mimo, że każda firma jest inna, to bez względu na wykonywaną profesję, pracownicy doceniają w swoich biurach podobne rzeczy.

 

Dobra kawa

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie pobudza do pracy o poranku, jak filiżanka aromatycznej kawy. Zwłaszcza, jeśli wypijemy ją w towarzystwie współpracowników i przy okazji odbędziemy miłą pogawędkę. Dobra kawa potrafi zdziałać cuda!

Wygodny fotel

Długie godziny spędzone w pracy – głównie za biurkiem i przed komputerem – nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Dlatego dobry fotel, na którym siedzimy średnio osiem godzin dziennie, to nie tylko gwarancja komfortu podczas pracy, ale także niezwykle istotny element w kontekście dbania o zdrowy kręgosłup.

Przestronna kuchnia

Oprócz dobrej kawy i wygodnego fotela, jako trzeci ulubiony aspekt, pracownicy wskazują przestronną kuchnię. Spora część pracowników przynosi jedzenie z domu, dlatego jakość zaplecza kuchennego ma duże przełożenie na komfort pracownika. Odpowiednio duża lodówka, mikrofalówki i inne przydatne urządzenia oraz estetyczny i funkcjonalny aneks kuchenny to aspekty, które powodują, że jedzenie w biurze może być przyjemnością. Nie bez znaczenia jest również dostęp do światła dziennego. Biurowe kuchnie są często ciemne, a kto z nas lubi jeść posiłki w takim otoczeniu? Pracodawcy często zapominają o wyżej wymienionych czynnikach, nie mając świadomości, jak bardzo duże znaczenie ma to dla pracowników.

Praca nie tylko przy biurku

Owoce

To nie drogie meble, a owoce w biurze, nieustająco wyróżniają najbardziej przyjazne miejsca pracy  i  skłaniają do chwalenia się nimi wśród znajomych. Ponadto, inicjatywy takie, jak  owoce, czy firmowe śniadania wspierają zdrowe odżywianie.

W dzisiejszych czasach  firmy coraz częściej muszą konkurować o najlepszych pracowników, dlatego prześcigają się w  oferowaniu udogodnień, które  nie tylko uprzyjemniają codzienną pracę, ale także budują pozytywny wizerunek pracodawcy. Dodatkowo, takie „drobiazgi” mogą  wpłynąć na decyzję kandydata o wyborze danego miejsca pracy.

A za co Wy kochacie swoje biuro?

 

Autor:
Małgorzata Michalczyk
Źródło: