fbpx Twoja PSYCHE | Szkolenia i kursy on-line

Jesteś tutaj

Twoja PSYCHE

Twoja PSYCHE

Człowiek jest z natury zdolny pracować nad sobą i robi to bardzo często, nie tylko dlatego, że sytuacja to na nim wymusza. Taka praca to: adaptacja, myślenie, dialog wewnętrzny, rozwiązywanie problemów, opanowanie stresu, negocjowanie z samą/samym sobą i wiele innych podobnych działań umysłowych.

Ale czasem ta wrodzona zdolność nie wystarczy lub zawodzi. Gdy emocje stają się zbyt silne, przytłaczające lub druzgoczące, człowiek nie może sobie z nimi poradzić i doznaje traumy. Skutkiem traum są nerwice, depresje, choroby psychosomatyczne lub inne poważne problemy psychologiczne.

W takich sytuacjach niezbędna może okazać się pomoc profesjonalisty.

Jak wygląda praca psychologiczna w terapii?

Wachlarz możliwych interwencji terapeutycznych jest bardzo duży, ale głównym zadaniem i celem wszystkich działań terapeuty, jest pomóc osobie potrzebującej w odtworzeniu/uruchomieniu jej własnej zdolności do radzenia sobie. Drugim zadaniem terapeutycznym jest zmiana utrwalonych wzorców osobowości, tych, które są szkodliwe, niepożądane. To jest zadanie do pracy długoterminowej, liczonej miesiącami i latami.
Cele pracy psychologicznej są ustalane na początku terapii, w ciągu kilku pierwszych spotkań. Mogą być potem zmieniane. Czas trwania terapii może być ustalony z góry lub otwarty.

 

Nie radzisz sobie w jakiejś sytuacji, w związku, relacji lub ze sobą?

Odczuwasz silny niepokój lub lęk, długotrwałe przygnębienie lub smutek?

Dręczą Cię inne nieprzyjemne emocje lub pesymistyczne myśli?

 

Umów się na sesję:
Romuald Korach, tel.: 504 271 595. Więcej w zakładce "Usługi psychologiczne dla osób prywatnych".